GODZINY OTWARCIA:

Środa                        7:00 – 10:15

Czwartek                  7:00 – 15:00

Piątek                       12:45 – 15:00

„Krótki okres życia jest dostatecznie długi na to, aby żyć dobrze i uczciwie”

Nauczyciel bibliotekarz - mgr Małgorzata Duda

Wybrane nowości

DLA MŁODZIEŻY O MŁODZIEŻY

Nowa znakomita książka jednej z najpoczytniejszych polskich autorek, tym razem napisana wspólnie z córką, dziennikarką i scenarzystką Dorotą Szelągowską.
W błyskotliwym dialogu dwie wyjątkowe kobiety wspólnie zarażają pasją życia, przywołują wspomnienia, opowiadają o ważnych dla siebie ludziach, miejscach i wydarzeniach. Mądra i bezpretensjonalna lektura, pełna uroczych anegdot oraz celnych obserwacji na temat macierzyństwa i zwariowanego życia we współczesnym świecie.
Tak, tak, o epizodzie z tańcem też jest mowa!...

Martyna powstała w ramach projektu realizowanego przez pisarza wspólnie z portalem korba.pl. Na stronach serwisu www.martyna.korba.pl przez trzy miesiące autor wraz z internautami tworzyli historię współczesnej studentki - kobiety nowoczesnej, świadomej swojej urody i wartości, a jednocześnie wrażliwej romantyczki. Efektem internetowej twórczości pisarza i reszty internautów jest nie tylko książka, ale też wielkie przyjaźnie nawiązane na całe życie.

W zeszłym semestrze Cammie Morgan namęczyła się, śledząc i zdobywając swojego chłopaka, więc teraz chciałaby mieć wreszcie spokój. Łatwo mówić, kiedy chodzi się do Akademii Gallagher, najlepszej szkoły na świecie, tyle że...  nie dla zwykłych dziewczyn. A w Akademii Gallagher dzieje się coś podejrzanego. Cammie nie byłaby sobą, gdyby nie zamierzała wytropić, co kryje się pod tajemniczym kryptonimem "Blackthorne". Tym razem gra toczy się o naprawdę wysoką stawkę. A cel jest o wiele trudniejszy… i o wiele bardziej przystojny.

Nie wiem, czy jestem normalna... Kapcie zamiast glanów? Jacek czy Bartosz? Miłość do dwóch chłopaków jednocześnie? Rozlatujące się przyjaźnie czy zmyślone problemy? Normalna szkoła czy wstrętna buda? Dom... wariatów czy kochany domek? Czy tylko mnie się takie rzeczy przytrafiają? A Ty nie masz czasem podobnych kłopotów? Bo może mój pamiętnik jest także dla Ciebie. Nikt nas przecież lepiej nie zrozumie, niż my siebie nawzajem! Pozdrawiam, Natka.

Natka, bohaterka Pamiętnika nastolatki , na wakacjach. To najbardziej upragniony moment w całym roku! Teraz tylko słońce, plaża i ja… Nareszcie oderwę się od nudnej codzienności. Może uda mi się przemyśleć kilka bardzo ważnych spraw? A może poznam kogoś ciekawego, kto pomoże rozwiać moje wątpliwości?

Czy w życiu niebrzydkiej, niegłupiej i niebanalnej Karoliny znajdzie się jeszcze czas na prawdziwe uczucia? Czy zbliżająca się czterdziestka to smuga cienia, czy początek Nowego? Czy najlepsza szafa w mieście, dyskoteki, imprezy i przygodni kochankowie to rzeczy zdolne zapełnić pustkę? Jak przestać myśleć o toksycznej miłości sprzed lat, jak nie zasypiać w samotnym mieszkaniu, jak nie zgorzknieć w kołowrocie pielęgniarskich dyżurów?

Przykro mi, ale nie spotkało mnie nic szczególnego… Jestem tylko dziewczyną, która zapomniała spojrzeć w obie strony, zanim przeszła na drugą stronę ulicy.
W tej zachwycającej powieści śmierć jest początkiem zwiastującym ponowne narodziny. Po tym, jak Liz ginie w wypadku, którego sprawca ucieka z miejsca zdarzenia, jej życie nabiera niespodziewanego kształtu. Na krótko przed swoimi szesnastymi urodzinami dziewczynka uświa¬damia sobie, że nigdy nie wyjdzie za mąż, nie będzie mieć dzieci i być może w nikim się nie zakocha. Gdzie Indziej sprawy biegną zwykłym, ziemskim torem, z tą różnicą, że jego mieszkańcy młodnieją, ludzie i psy wreszcie mogą się ze sobą porozumieć, zawiązują się nowe związki, a sta¬re, wcześniej tragicznie przerwane, rozkwitają nowymi kolorami.