KLUB OŚMIU

KAŹMIERSKI KLUB OŚMIU

MŁODZIEŻOWEGO WOLONTARIATU


Z ogromną przyjemnością pragnę poinformować, że w naszej szkole od września 2012 roku działa Klub Ośmiu zarejestrowany w Ogólnopolskim Rejestrze Klubów Ośmiu Młodzieżowego Wolontariatu pod numerem: 5/2012. Inicjatorem i opiekunem akcji jest pani Małgorzata Duda.
Klub został powołany dla młodzieży, która bardzo chce pomagać potrzebującym oraz angażuje się w życie społeczności szkolnej i lokalnej. Cytując tekst Fundacji „Świat na Tak” można stwierdzić, iż „wolontariusze Klubów Ośmiu podejmują działania grupowe oraz indywidualne. Praca w grupie daje młodemu człowiekowi poczucie przynależności i bezpieczeństwa, będąc jednocześnie doskonałą lekcją współdziałania. Podejmowanie zadań indywidualnych jest o tyle cenne, iż kształtuje w wolontariuszu takie cechy jak zaradność czy samodzielność. W obu jednak przypadkach liczy się zobowiązanie do osobistego realizowania zadań, bez zrzucania swoich obowiązków na innych”
Patronem Klubu Ośmiu jest niekwestionowany autorytet wielu ludzi Jan Paweł II. To jego koncepcja „budowania cywilizacji miłości” jest jedną z zasad, którymi muszą kierować się wolontariusze.

                                                                                                                                                                     Małgorzata Duda

W swojej pracy członkowie Klubu Ośmiu kierują się zasadami:
*    osobistej pracy i zaangażowania na rzecz dobra,
*    budowania cywilizacji miłości,
*    etyczną zasadą Kazimierza Lisieckiego „wstyd za zło”.


 

WYBÓR GOSPODARZY I SEKRETARZA 2016/2017

Gospodarze:
             
Sekretarz:


21/22 CZERWCA 2016
NOC Z WOLONTARIUSZAMI I PODSUMOWANIEM PROJEKTU CZYTELNICZEGO
"ŻYCIE ZACZYNA SIĘ PO KSIĄŻCE"

Ostatnia noc w szkole przed wakacjami poświęcona była na przygotowanie spektaklu z wolontariuszami „Klubu Ośmiu” oraz podsumowanie realizowanego projektu czytelniczego „Życie zaczyna się po książce”. Pracowaliśmy intensywnie, ale znaleźliśmy także czas na kibicowanie Polakom podczas meczu oraz organizację nocnych podchodów. Uczniom bardzo dziękujemy za zaangażowanie i życzymy udanych wakacji.

                                                                                                                                                               Małgorzata Duda

Joanna Andrzejak


  

 

31 MAJA 2016
WOLONTARIUSZE "KLUBU OŚMIU"
ZORGANIZOWALI BAJKOWY DZIEŃ DZIECKA

Wolontariusze „Klubu Ośmiu” działającego przy kaźmierskim Gimnazjum kolejny raz stanęli na wysokości zadania i tym razem zorganizowali niesamowity Dzień Dziecka dla trzech klas Szkoły Podstawowej. Wśród atrakcji były barwne stroje, malowanie twarzy, śpiewanie piosenek oraz gra w kalambury. Miało się wrażenie, że zarówno młodszym, jak i nie co starszym dzieciom zabawy sprawiły wielką przyjemność.

Czekamy z niecierpliwością na kolejne wspólne zajęcia.

                                                                                                                                                         Małgorzata Duda


 

 

 


23 MAJA 2016
WYJAZD NA SPEKTAKL "ŹLI LUDZIE"
DO POZNAŃSKIEGO TEATRU MUZYCZNEGO

Musical „Źli ludzie” to prosta historia, zagubionych w codzienności współczesnego świata młodych ludzi, którzy wybrali łatwą drogę - bez obowiązków, wyrzeczeń i odpowiedzialności - za to obiecującą pozorną wolność i niezależność.  „Źli ludzie” to opowieść o ludziach, którzy pozbawieni normalnej rodziny, rozpaczliwie szukają namiastki rodzinnego szczęścia w towarzystwie podobnych im, poranionych przez los wyrzutków.  To również historia o poświęceniu, lojalności i przyjaźni, a także o samotności wśród swoich - samotności, która za ciemnymi bramami pozostawia niedostępnym cały ocean piękna, radości i miłości. „Źli ludzie” - to wreszcie arena Dobra i Zła, to odwieczna walka dwóch sił – jasno zdefiniowanych, bez niedomówień i odcieni szarości. To prosta opowieść o nas samych, o naszych dzieciach i tych wszystkich, których na co dzień odrzucamy, nie zauważamy albo po prostu nie znajdujemy dla nich czasu.

Musical był niezwykle poruszający, wielu młodych widzów nie kryło łez, co było zapewne wyrazem wielu przeżywanych emocji.

                                                                                                                                                                                                        Małgorzata Duda


 

28 KWIETNIA 2016
NAKRĘTKI DLA MAJKI PRZEKAZANE!

Kolejny raz przekazaliśmy zebrane nakrętki, aby wspomóc rehabilitację potrzebujących osób. Teraz trafiają one w ręce Majki, którą już kiedyś wspieraliśmy. Plastikowe nakrętki pojawiają w każdym domu. Wystarczy tylko, zamiast wyrzucać je do kosza, przynieść do naszej szkoły.

Wszystkim uczniom i pracownikom szkoły zaangażowanym w tę szlachetną akcję serdecznie dziękuję.

                                                                                                                                                                                                 Małgorzata Duda

21 MARCA 2016
"WIOSNA DOBRYM SŁOWEM PISANA"
PO RAZ TRZECI NA ULICACH KAŹMIERZA

Trzeci już raz pierwszego dnia kalendarzowej wiosny wolontariusze z gimnazjum wyruszyli na spotkanie ze społecznością kaźmierską. Mimo dość chłodnej wiosennej pogody, spotkaliśmy na ulicach i w miejscowych instytucjach wielu ciepłych ludzi. Poprzez wręczanie kwiatków i motylków z napisanymi na nich serdecznymi słowami, chcieliśmy obudzić w ludziach pozytywne emocje oraz uczucia. I udało nam się! Reakcje były bardzo różne – od zaskoczenia i wycofania po radosne uściski. Obdarowane osoby odwdzięczały się najczęściej dobrym słowem i szczerym uśmiechem. Choć pojawiły się też lizaki i świeże jabłuszka.

Oby taki pogodny nastrój gościł w naszych sercach codziennie!

       Małgorzata Duda

  

 

  

 

 

 

 

18 LUTEGO 2016
SPEKTAKL MUZYCZNY GIMNAZJALISTÓW
NA II KONFRONTACJACH MAŁYCH FORM TEATRALNYCH
"TERAZ MY"

Bardzo liczna grupa gimnazjalistów (aż 24 osoby), wystąpiła na scenie szamotulskiego kina podczas II Konfrontacji Małych Form Teatralnych Młodzieży Gimnazjalnej „Teraz My”. Uczniowie wystawili spektakl „Znać sekret”, który przygotowali wcześniej pod okiem opiekunki Małgorzaty Dudy. Jest to słowno-muzyczne przedstawienie, które w sposób dość kontrowersyjny ukazuje współczesny problem zażywania narkotyków, manipulacji drugim człowiekiem, walki dobra ze złem i trudów wyrwania się ze szponów nałogu, który prowadzi do śmierci.

Gimnazjaliści pierwszy raz mieli okazję zagrać w tak licznym składzie na większej scenie, a mimo tego, efekt przerósł nasze oczekiwania. Zachwyciliśmy zgromadzoną publiczność, czego wyrazem były liczne pochwały i gratulacje. Serdecznie dziękuję młodzieży za te cudowne przeżycia i życzę dalszych sukcesów aktorskich.

                                                                                                                                                                                                        Małgorzata Duda


  

17-19 GRUDNIA 2015
WOLONTARIUSZE "KLUBU OŚMIU"
NA OGÓLNOPOLSKIEJ KONFERENCJI W WARSZAWIE

Wolontariusze Młodzieżowego Wolontariatu „Klub Ośmiu” działającego przy kaźmierskim gimnazjum kolejny raz uczestniczyli w Ogólnopolskiej Konferencji Wolontariuszy. Tym razem temat przewodni brzmiał „Wiem, jak pomagać – czyli co możesz zrobić dla siebie i innych”.

Po zakwaterowaniu w „Dobrym Miejscu” w Lesie Bielańskim udaliśmy się na kolację. Pierwszy wieczór służył integracji młodzieży poprzez zabawy muzyczne, wspólne tańce i naukę choreografii. Piątek obfitował w wykłady dotyczące różnych aspektów rozwoju człowieka – głównie tego duchowego. Zajęcia prowadziły wybitne osobowości - prof. dr hab. Marek Konopczyński, prof. dr hab. Jan Grosfeld czy posłanka Joanna Fabisiak. Następnie uczestniczyliśmy w warsztatach interaktywnych „Razem ku marzeniom – o stawaniu się przewodnikiem”. Zwieńczeniem tak pełnego wrażeń dnia był wieczór filmowy.

Myślę, że pobyt młodzieży w tak wyjątkowym miejscu zaowocuje jeszcze większym zaangażowanie w niesienie pomocy drugiemu człowiekowi. To bardzo ważne i potrzebne, aby okazywać ludziom miłość i szlachetne serce.

Serdecznie dziękuję Fundacji „Świat na Tak” za zaproszenie i nieodpłatne ugoszczenie nas oraz panu Januszowi Stróżykowi z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za sfinansowanie dojazdu do Warszawy.

 

                                                                                                                                          Małgorzata Duda


 

 

 

 


16 GRUDNIA 2015
ŚWIĄTECZNA PARTIA NAKRĘTEK DLA WALDUSIA

Tradycyjnie już, przed świętami Bożego Narodzenia przekazaliśmy kolejną partię nakrętek dla Waldusia. Przypominamy, że dzięki zebranym plastikowym zamknięciom, chłopczyk ma większe możliwości rehabilitacyjne. Między innymi w postaci turnusów, z których zawsze otrzymujemy pozdrowienia.

         Zachęcam do dalszej zbiórki i serdecznie dziękuję za zaangażowanie.

Małgorzata Duda

  


5 GRUDNIA 2015
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA
ZE SPEKLAKLEM "ZNAĆ SEKRET"

           Kolejny raz przyłączyliśmy do obchodów niezwykłego święta, jakim jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Prezentując na scenie spektakl „Znać sekret”, chcieliśmy uświadomić odbiorcom, jak ważny w życiu jest drugi człowiek. Życie stawia przed nami różne wyzwania, doświadcza codziennymi troskami i podrzuca kłody pod nogi w drodze na szczyt, gdzie niejednokrotnie czeka już tylko zepsucie i zawiść. Mimo wszystko, wierzymy w dobro ludzkich serc i w tym pięknym okresie przedświątecznym, chcemy zachęcić do dzielenia się radościami.

            Dziękuję wszystkim wolontariuszom „Klubu Ośmiu” za zaangażowanie i oddanie niezwykłych emocji.

                                                                                                                                      Małgorzata Duda


  

 


3/4 GRUDNIA 2015
NOC WOLONTARIACKO-HISTORYCZNA

W czwartek 3 grudnia 2015 r. o godzinie 16:00 w budynku Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Kaźmierzu zebrała się grupa ponad 30 uczestników nocy wolontariacko-historycznej. Wieczór rozpoczęliśmy od przygotowań do zbliżających się uroczystości szkolnych. Członkowie „Klubu Ośmiu” dopracowywali spektakl na Międzynarodowy Dzień Wolontariusza (obchodzony 5 grudnia) i wykonywali dekoracje, członkowie Koła Historycznego zajęli się przygotowaniami do 34. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce (13 grudnia), następnie odbył się quiz sprawdzający wiedzę historyczną uczestników. Po spożyciu wspólnego posiłku, który stał się doskonałą okazją do integracji, serią filmów „Sensacje XX wieku” rozpoczęliśmy noc filmową. O poranku zjedliśmy wspólnie śniadanie i pełni energii rozpoczęliśmy kolejny dzień pracy. Uczestnicy, nie mogąc się doczekać następnego nietypowego szkolnego spotkania, już po przebudzeniu, deklarowali chęć wzięcia udziału  w kolejnej edycji.


  

 

16 LISTOPADA 2015
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TOLERANCJI

Uczniowie naszej szkoły kolejny raz przyłączyli się do obchodów Międzynarodowego Dnia Tolerancji. Wolontariusze „Klubu Ośmiu” zaproponowali, aby chętne osoby z całej społeczności szkolnej przebrały się tego dnia za przedstawicieli odmiennych niż nasza ras, światopoglądów, wyznań itp. Chcieliśmy pokazać tym samym, że różnorodność jest w naszej szkole akceptowana, a „inny” wcale nie oznacza gorszy.

  Małgorzata Duda

     

PAŹDZIERNIK 2015
AKCJA POMOCY DLA AFRYKI "PODAJ MYDŁO!"

Śmiertelne żniwo w Afryce zbierają nie tylko wojny, ale także choroby. Wielu z nich można uniknąć, jeśli dba się o higienę, stąd akcja poznańskiej Fundacji Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio", która organizuje zbiórkę kostek mydła. W Kamerunie mydło to często koszt równy zarobkowi, na który trzeba pracować cały dzień.

Nasza szkoła postanowiła przyłączyć się do tak szlachetnej akcji. Udało nam się zebrać cały karton pachnących kostek mydła, które dostarczyliśmy do siedziby fundacji w Poznaniu.

Wszystkim zaangażowanym jeszcze raz serdecznie dziękuję.

Małgorzata Duda
   

23 PAŹDZIERNIKA 2015
WOLONTARIUSZE DLA DRUGOKLASISTÓW
W TEATRZYKU O ZDROWEJ ŻYWNOŚCI

Wolontariusze „Klubu Ośmiu” rozpoczęli cykl spotkań z drugoklasistami, którzy uczestniczyli w ubiegłorocznych zajęciach organizowanych w bibliotece szkolnej. Spotkania służą edukacji przez zabawę. Gimnazjaliści mają wyjątkową okazję wcielać się w role odpowiedzialnych opiekunów, postaci z bajek lub animatorów zabaw dla dzieci. Udaje im się to rewelacyjnie, czego najlepszym potwierdzeniem było entuzjastyczne zaangażowanie młodszych kolegów i koleżanek. Tym razem dzieci obejrzały teatrzyk promujący zdrową żywność, a następnie wykonywały plakaty na ten sam temat.

                   Czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkanie.

                                                                                                                                                                                                    Małgorzata Duda


  

24 CZERWCA 2015
DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI
DZIEŃ SZKOŁY BEZ PRZEMOCY

            

22 CZERWCA 2015
WAKACYJNA PARTIA NAKRĘTEK POJECHAŁA DO WALDKA

Ostatnia już w tym roku szkolnym partia nakrętek pojechała do Waldemara Piaska.

Dziękuję z całego serca wszystkim zaangażowanym w akcję i zachęcam do zbierania nakrętek podczas letniego odpoczynku.

Małgorzata Duda18 CZERWCA 2015
PIKNIK POŻEGNALNY I PODSUMOWUJĄCY
DZIŁANIA WOLONTARIUSZY "KLUBU OŚMIU"

         Słoneczne popołudnie sprzyjało tego dnia biesiadowaniu. Wolontariusze „Klubu Ośmiu”, wraz z opiekunką, wykorzystali je na wspólny piknik, podczas którego podsumowane zostały całoroczne działania charytatywne. Swoją obecnością zaszczyciła nas pani dyrektor oraz wolontariusze, którzy są już absolwentami naszej szkoły.

         Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy wspomagają nas w czynieniu dobra i zapraszam do współpracy w następnym roku szkolnym.

                                                                                                                                                                                                       Małgorzata Duda


   

   

   

17 KWIETNIA 2015
PACYNKOWA EKOLOGIA DLA PIERWSZOKLASISTÓW

Trzecie już spotkanie z pierwszoklasistami przebiegło pod hasłem ekologii. Gimnazjalistki przez wiele godzin starannie przygotowały pacynki, aby zachwycić publiczność. I udało się! Przedstawienie wzbudziło w młodszych dzieciach spore emocje, co widoczne jest na poniższych zdjęciach. Na zakończenie wspólnie spędzonego czasu wszyscy uczyliśmy się proekologicznej piosenki. Zabawa była bardzo udana, a przy okazji udało się przekazać kilka istotnych spraw dotyczących życia na Ziemi.

Małgorzata Duda


   

   
20 MARCA 2015
"WIOSNA DOBRYM SŁOWEM PISANA"
PO RAZ DRUGI W KAŹMIERZU

Po raz drugi pierwszego dnia kalendarzowej wiosny wolontariusze z gimnazjum wyruszyli na spotkanie ze społecznością kaźmierską. Poprzez wręczanie kwiatków i motylków z napisanymi na nich ciepłymi słowami, chcieliśmy obudzić w ludziach pozytywne myśli oraz uczucia. I udało nam się! Reakcje były niezwykle radosne i życzliwe. Obdarowane osoby odwdzięczały się nam dobrym słowem i szczerym uśmiechem.

Oby taki pogodny nastrój gościł często na twarzach spotykanych codziennie ludzi!

                            Małgorzata Duda


   

   

   

   16-18 MARCA 2015
RÓŻAŃCE-BRANSOLETKI
ŚWIĄTECZNE RĘKODZIEŁO WOLONTARIUSZY

Wolontariusze Klubu Ośmiu podczas ferii zimowych wykonali kilkadziesiąt różańców. Każdy z nich jest wyjątkowy i niepowtarzalny.

Niezwykły czas przedświąteczny często skłania do refleksji i modlitwy, a bransoletki mogą stać się do tego dobrą inspiracją. Stać się mogą także prezentem wielkanocnym dla bliskiej osoby.

Każdy z nas będzie mógł nabyć taki różaniec podczas zbliżających się rekolekcji. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc dzieciom i młodzieży walczącym z chorobą nowotworową.

Zachęcamy do zakupu.

                                                                                                                                                                                                                  Małgorzata Duda

   

   
13 MARCA 2015
"BAJKOWA ÓSEMKA" DLA PIERWSZOKLASISTÓW

Doczekaliśmy się nareszcie kolejnego spotkania młodzieży Klubu Ośmiu z pierwszoklasistami. Tym razem wolontariusze przedstawili specjalną bajkę kukiełkową o potworku. Przygotowali nawet do tego celu wyjątkową scenę. Po niezwykle zabawnej i edukacyjnej zarazem opowieści, młodsi koledzy i koleżanki tworzyli własnego stworka-potworka na kartach papieru.

Zabawa była bardzo udana, czego wyrazem stały się szerokie uśmiechy na wszystkich twarzach.

                                                                                                                                                                                                           Małgorzata Duda


   

   

30 STYCZNIA 2015
WOLONTARIUSZE DLA PIERWSZOKLASISTÓW
WE WSPÓŁCZESNEJ WERSJI "CZERWONEGO KAPTURKA"

     Wolontariusze „Klubu Ośmiu” rozpoczęli cykl spotkań z pierwszoklasistami, którzy uczęszczają do oddziału wydzielonego w budynku naszej szkoły. Spotkania służą edukacji przez zabawę. Gimnazjaliści mają wyjątkową okazję wcielać się w role odpowiedzialnych opiekunów, postaci z bajek lub animatorów zabaw dla dzieci. Udaje im się to rewelacyjnie, czego najlepszym potwierdzeniem było entuzjastyczne zaangażowanie młodszych kolegów i koleżanek.

                        Czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkanie.

                                                                                                                                                                                                               Małgorzata Duda


  

  


30 STYCZNIA 2015
OŁÓWKI I DŁUGOPISY WYRUSZYŁY W PODRÓŻ DO AFRYKI

Zakończyliśmy zbiórkę przyborów do pisania, które znajdą swoich właścicieli w Afryce. Przybory zostały przekazane organizatorowi, czyli Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”, a następnie, dzięki polskim żołnierzom, trafią do misjonarzy przebywających w Republice Środkowoafrykańskiej. Misjonarze rozdzielą podarki pomiędzy potrzebujące dzieci.

Spory karton ołówków i długopisów pomoże tym dzieciom realizować marzenia - umożliwi podjęcie nauki w szkole.

Wszystkim biorącym udział z akcji „Ołówek dla Afryki” z całego serca dziękuję.

  Małgorzata Duda


12-23 STYCZNIA 2015
PRZYŁĄCZ SIĘ DO AKCJI "OŁÓWEK DLA AFRYKI" !!!

Wolontariusze „Klubu Ośmiu” zachęcają , aby przyłączyć się do akcji „Ołówek dla Afryki”. Podczas, gdy dla nas chodzenie do szkoły bywa często przykrym obowiązkiem, dla wielu afrykańskich dzieci to największe marzenie. Tam każdy ołówek, długopis czy kredka są na wagę złota. Dzięki tym przyborom mogą pójść do szkoły i się uczyć, a to jedyna szansa na wyrwanie się z biedy i bezradności.

Przybory zostaną przekazane organizatorowi, czyli Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”, a następnie misjonarzom przebywającym w Republice Środkowoafrykańskiej przez polskich żołnierzy. Misjonarze rozdzielą podarki pomiędzy potrzebujące dzieci.

Przybory proszę przynosić do biblioteki szkolnej do dnia 23 stycznia.

Nie bądźmy obojętni! Przyłączmy się do zbiórki!

Małgorzata Duda

12 GRUDNIA 2014
NAKRĘTKI DLA WALDUSIA PRZEKAZANE

Tradycyjnie już, kolejny raz przekazaliśmy zebrane nakrętki na ręce taty Waldusia ‑ pana Krzysztofa Piaska. Chłopiec potrzebuje systematycznej rehabilitacji, która jest niestety bardzo kosztowna, więc nasza pomoc jest nadal potrzebna. Plastikowe nakrętki pojawiają w każdym domu. Wystarczy tylko, zamiast wyrzucać je do kosza, przynieść do naszej szkoły.

Wszystkim uczniom i pracownikom szkoły zaangażowanym w tę szlachetną akcję serdecznie dziękuję.

                                                                                                                                                                                                    Małgorzata Duda


  5-7 GRUDNIA 2014
WOLONTARIUSZE "KLUBU OŚMIU"
NA OGÓLNOPOLSKIEJ KONFERENCJI W WARSZAWIE

Wolontariusze Młodzieżowego Wolontariatu „Klub Ośmiu” działającego przy kaźmierskim gimnazjum mieli niebywałą okazję uczestniczyć w Ogólnopolskiej Konferencji  „Jestem człowiekiem i nic co ludzkie nie jest mi obce” organizowanej przez Fundację „Świat na Tak” w Warszawskim Lesie Bielańskim.

Program konferencji obfitował w wykłady i zajęcia poświęcone różnym dziedzinom naszego życia. Przede wszystkim tego wewnętrznego, duchowego, które odpowiada za bycie dobrym i szlachetnym człowiekiem. Podczas warsztatów „Na tropach serca” spotkaliśmy wielu wartościowych ludzi z którymi „trenowaliśmy” naszą wolę, intelekt, serce, relacje, kobiecość oraz męskość. Wykłady prowadzili między innymi tak znakomici ludzie, jak brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich Kajetan Broniewski, producentka i twórczyni Mistrzowskiej Akademii Miłości pani Mira Jankowska, autor i  założyciel programu PaT inspektor Grzegorz Jach, dziennikarka telewizyjna zaangażowana w szeroko pojętą pracę charytatywną pani Anna Popek oraz prezes Fundacji „Świat na Tak”, kawaler „Orderu Uśmiechu” posłanka Joanna Fabisiak. Swoją obecnością zaszczycił nas także wiceprezydent Warszawy. Znalazł się też czas na zabawę, podczas której wodzirej starał się zintegrować grupę niespełna trzystu wolontariuszy.

Serdecznie dziękuję fundacji za zaproszenie i nieodpłatne ugoszczenie nas oraz panu Januszowi Stróżykowi z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za pomoc w sfinansowaniu dojazdu do Warszawy.

Myślę, że pobyt młodzieży w tak wyjątkowym miejscu zaowocuje jeszcze większym zaangażowanie w niesienie pomocy drugiemu człowiekowi. To bardzo ważne i potrzebne, aby okazywać ludziom miłość i szlachetne serce, gdyż jak powiedział Ghandi „najlepszą drogą do odnalezienia samego siebie jest zagubienie się w służeniu innym”.  

                                                                                                                                                Małgorzata Duda


  

  

  

  

  

  


5 GRUDNIA 2014
PRZYŁĄCZAMY SIĘ DO OBCHODÓW
MIĘDZYNARODOWEGO DNIA WOLONTARIUSZA


14 LISTOPADA 2014
AUDYCJA RADIOWA Z OKAZJI
MIĘDZYNARODOWEGO DNIA TOLERANCJI

Kolejny raz w nasze gimnazjum przyłączyło się do obchodów Międzynarodowego Dnia Tolerancji, który został ustanowiony w 1995 roku przez ONZ. Obchody Dnia Tolerancji mają na celu:

  • znalezienie głębszych przyczyn nietolerancji,
  • zmobilizowanie opinii publicznej na rzecz tolerancji i informowania jej o niebezpieczeństwach związanych z objawami nietolerancji,
  • wypracowanie praktycznych wskazówek dla rządów, naukowców i instytucji publicznych, w celu umożliwienia im znalezienia rozwiązań.

Wolontariusze Klubu Ośmiu przygotowali tym razem audycję radiową, podczas której czytali teksty dotyczące wzajemnego szacunku, akceptacji, zrozumienia. Piętnowali tym samym zachowania dyskryminacyjne, rasistowskie czy wzajemną pogardę. Podczas przerw włączana była muzyka, która nawiązywała do tematyki obchodzonego corocznie święta.

Niewątpliwie tego dnia można było poczuć w naszej szkole klimat uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie. Oby takie postawy towarzyszyły nam każdego dnia i w każdym miejscu.

                                                                      Małgorzata Duda


   29/30 WRZEŚNIA 2014
NOC WOLONTARIACKO-HISTORYCZNA

Nocną przygodę rozpoczęliśmy od szycia breloczków, z których dochód przeznaczony zostanie na wymagający renowacji pomnik. Pomysł zrodził się z chęci połączenia działań wolontariuszy „Klubu Ośmiu” oraz członków Koła Historycznego. Następnie, po spożyciu energetycznego posiłku, przystąpiliśmy   do oglądania maratonu filmów historycznych, m. in. „Króla Artura”, „Chłopca w pasiastej piżamie”.

Pełni niezapomnianych wrażeń zasnęliśmy dopiero po północy.

Już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania w zaczarowanym mrokiem gimnazjum.

                                                            Małgorzata Duda

  Marcela Grzybowska

   

   

   

   24 CZERWCA 2014
WAKACYJNE NAKRĘTKI POJECHAŁY DO WALDKA

Tradycyjnie ostatnie nakrętki zebrane w roku szkolnym odebrał zaprzyjaźniony już z naszym gimnazjum tata Waldka – Krzysztof Piasek. Mamy nadzieję, że choć w jakimś stopniu przyczyniamy się do wsparcia rehabilitacji chłopca i tym samym wpływamy na jego zdrowie.

Z wakacyjnym podziękowaniem wszystkim zaangażowanym w akcję.

Małgorzata Duda
   21 MARCA 2014
WIOSNA DOBRYM SŁOWEM PISANA

Pierwszego dnia kalendarzowej wiosny gimnazjaliści wraz z opiekunką Małgorzatą Dudą wyruszyli na spotkanie ze społecznością kaźmierska. Poprzez wręczanie kwiatków i motylków z napisanymi na nich ciepłymi słowami, chcieliśmy obudzić w ludziach pozytywne uczucia. I udało nam się! Reakcje były niezwykle radosne i życzliwe. Obdarowane osoby odwdzięczały się nam dobrym słowem i szczerym uśmiechem. Oby taki pogodny nastrój gościł często na twarzach spotykanych codziennie ludzi!

                                                                                                                                                                                                    Małgorzata Duda

   

   

  

   

   

   


10 MARCA 2014
"SŁODKIE PONIEDZIAŁKI" WOLONTARIUSZY KLUBU OŚMIU

Wolontariusze szkolnego „Klubu Ośmiu” postanowili umilić nam poniedziałki własnoręcznie pieczonymi słodkościami. Co tydzień można będzie nabyć za symboliczną kwotę jakiś łakoć, który nie tylko rozpieści nasze zmysły. Główną ideą akcji jest bowiem wsparcie działań wolontariackich podejmowanych przez członków grupy.

Pierwsza partia babeczek zniknęła w mgnieniu oka podczas przerwy śniadaniowej. Oby tak dalej! Dziękujemy za wsparcie i życzymy smacznego :)


                                                                                                Małgorzata Duda4 LUTEGO 2014
WOLONTARIUSZE U PRZEDSZKOLAKÓW W SOKOLNIKACH

Podczas ferii wolontariusze „Klubu Ośmiu” nie próżnowali. Wraz z opiekunką odwiedzili dzieci przedszkolne w Sokolnikach.  Czas tam spędzony pełen był zabaw edukacyjnych oraz rozrywki. Nasi gimnazjaliści mieli okazję znaleźć się w roli prowadzących zajęcia i przekonać, że to nie zawsze łatwa praca. Jednak uśmiech i radość dzieci była niewątpliwą nagrodą za trud i energię włożoną w to niepowtarzalne spotkanie. Na pewno jeszcze odwiedzimy to miejsce, gdyż otrzymaliśmy zaproszenie na zbliżający się wielkimi krokami Dzień Dziecka.

Moim cudownym wolontariuszom jeszcze raz dziękuję :)

                                                                                                                                                                                         Małgorzata Duda